top of page

Народний ансамбль естрадної пісні "МИД"

  Вікові категорії:

- підготовча група 4-6 років;

- молодша група 7-10 років;

- середня група 11-14 років;

- старша група 15-18 років.
 

 

Давидов Михайло Антонович

Керівник НАЕП "МИД"
Відмінник освіти України

т. 097 - 56-  89 - 034

Тищенко Юлія Іванівна

Керівник НАЕП "МИД"

т. 097 - 72 -  45 - 799

Народний ансамбль естрадної пісні “МИД”

      Колектив  ансамблю естрадної пісні “МИД” був створений у 1983 році.  У період з 1983 до 1999 року колектив працював як вокально-інструментальний ансамбль. У травні 1998 року, одному з перших в м.Маріуполі, ансамблеві було присвоєно звання “Зразковий художній колектив” (Наказ №82 Міністерства освіти і науки України від 02.03.1998року). Враховуючи стан матеріальної бази та зміни у складі вокально-інструментального ансамблю, адміністрацією Будинку дитячої творчості було вирішено розвивати діяльність колективу у новій якості – як ансамбль естрадної пісні (Наказ №8 по БДТ від 09.09.1999 року). У 2001 році колектив підтвердив звання “Зразковий художній колектив” в якості ансамблю естрадної пісні  (Наказ №523  Міністерства освіти і науки України від 17.07.2001р.), у 2011 році  ансамбль естрадної пісні «МИД» вкотре підтвердив звання «Зразковий художній колектив»(        Наказ № 892 Міністерства освіти і науки України від 27.07.2011р.)

На даний момент ансамбль працює в художньо-естетичному напрямку   за жанром «естрадний вокал» відповідно до Програми  вокально-хореографічного естрадного дитячо – юнацького колективу, рекомендованої Міністерством освіти і науки України (Збірка «Програми з позашкільної освіти. Художньо-естетичний напрямок. Випуск 1» / Київ «Грамота»,2008р) . За роки діяльності в ансамблі вибудувалися свої цілі, напрямки розвитку. Основною метою діяльності є формування музично-творчих здібностей дитини засобами  вокалу.

       З моменту заснування ансамблю його очолює досвідчений педагог - Відмінник освіти України Давидов Михайло Антонович. З 2005 року керівником ансамблю також стала Тищенко Юлія Іванівна. Це творчі кваліфіковані педагоги, які організовують навчальний процес грамотно та професійно, приділяючи велику увагу розвитку особистості вихованців. Вони зуміли сформувати стабільний творчий колектив.

       На даний момент в 7 творчих групах проходять навчання 140 вихованців віком від 5 до 18 років. Навчальні групи колективу формуються за рівнями підготовки з урахуванням року навчання та підготовленості вихованців. У дітей початкового рівня навчання виховується інтерес до творчої діяльності та закладаються основи вокалу. Групи основного рівня – це діти зі стійким інтересом до занять з вокалу. У групі вищого рівня займаються обдаровані діти, які беруть участь в  обласних та Всеукраїнських конкурсах та різноманітних заходах. Під час занять у вихованців формуються основні вокальні навички, виправляються дефекти мови, розвивається  музичний слух, чистота інтонування, почуття ритму.   Діти освоюють двох і трьохголосий спів, усвідомлюють значущість художнього образу і оволодівають засобами виразного виконання. В колективі діе принцип свідомості та активності, який виробляє у дітей відповідальне ставлення до занять, підвищує самооцінку своїх дій. В учнів виховується стійка навчальна потреба і позитивна мотивація творчої діяльності. В процесі навчання та спілкування учнів з педагогами і в групі у дітей виховується вміння емоційно і творчо оцінювати навколишню дійсність, формується система естетичних і моральних цінностей. Чимале місце відводиться розширенню музичного світогляду дітей, навичкам аналізу виконавської практики провідних майстрів естради. Педагоги дуже виважено ставляться до підбору репертуару, що сприяє розвитку музично-співочих навичок і інтересу дітей до подальших занять. Весь музичний матеріал відповідає виконавськими здібностями та індивідуальними віковим особливостям учнів. Для відстеження результатів рівня вокальної підготовки дітей педагоги складають портфоліо індивідуального розвитку кожної  дитини, які дають можливість простежити в динаміці розвиток вокальної майстерності вихованців.

       Широкий та різноманітний репертуар відображає багатогранність колективу. До нього входять твори українських та зарубіжних авторів, естрадні пісні. Багато уваги керівники приділяють виконанню   творів місцевих авторів, таких як Юлія Борщевська, Віра Столярчук та інші. Завдяки цієї співпраці у репертуарі колективу з’явилися такі твори: “Живи, Земле”, “Острови”, “Чудаки”, “Гімн ліцеїста” , «Гімн Будинку  дитячої творчості» та інші. Особливе місце  займають пісні, написані Михайлом Антоновичем Давидовим. Авторська пісня “Шкільна хвиля” кожного місяця звучить в ефірі регіонального  радіо “Приазов’є”, починаючи однойменну передачу. Підтримуючи постійні зв’язки з комбінатом ім. Ілліча, Михайло Антонович створив “Гімн комбінату”, який є візитною карткою цього підприємства. Авторські пісні керівника колективу з особливим задоволенням виконують вихованці ансамблю. Колектив постійно розширює власне освітнє середовище шляхом тісної співпраці з іншими творчими колективами. Так в репертуарі ансамблю з’явилося багато спільних концертних номерів з хореографічними та цирковим колективами.

Значна увага у колективі приділяється концертній діяльності. Зразковий ансамбль естрадної пісні “МИД” приймає активну участь у конкурсах та оглядах художньої самодіяльності дітей та юнацтва різних рівнів. Свідоцтвом цього можна вважати такі досягнення вихованців:

  • Всеукраїнський вокальний фестиваль – конкурс «Голосні дзвіночки» -2012р. – лауреат 1 ступеню.

  • Обласний конкурс вокальних ансамблів «Солов”їний світанок»  - 2013р.- 1 місце.

  • Обласний конкурс солістів – вокалістів естрадного співу «Юні дарування» - 2014р.- 3 місце.

  • Міський  фестиваль - конкурс  «Золотий ключик» – номінація «вокал»- 1 місце.

Сценічна діяльність   ансамблю «МИД» має велику популярність у школах, трудових колективах підприємств та установ міста. Він тісно співпрацює з багатьма громадськими організаціями,  є бажаним гостем у дитячих будинках, інтернатних установах, закладах для людей похилого віку, тощо. Вихованці вищого рівня навчання ведуть волонтерську діяльність та активно співпрацюють з  міським представництвом «Товариство червоного хреста України».

З 2004 року випускники колективу, які протягом навчання продемонстрували високий рівень підготовки, отримують Свідоцтва про позашкільну освіту на підставі Наказу Міністерства освіти і науки України №510 від 12.07.2001р «Про затвердження Порядку видачі випускникам позашкільних навчальних закладів свідоцтв про позашкільну освіту», Положення про видачу випускникам Будинку дитячої творчості Іллічівського району свідоцтв про позашкільну освіту. За цей час Свідоцтва отримали 25  випускників.

Багато випускників Зразкового ансамблю естрадної пісні “МИД” пов’язали своє життя з музикою:

  • Чертил Дмитро  працює  аранжувальником у  Народному вокальному ансамблі “Чайка” Будинку культури “Коксохім” м. Маріуполя;

  • Шарамко Ольга -  солістка Народного вокального ансамблю “Мелодія”, Будинок культури “Металург” м. Маріуполя;

  • Смирнова Ганна  працює керівником вокального ансамблю “Капельки -2000”, Міського будинку дитячої та юнацької творчості   м. Маріуполя;

  • Акритов Микола закінчив Київську Національну консерваторію та працює керівником вокального ансамблю Київської духовної семінарії;

  • Бірюк Наталя закінчила Львівську консерваторію та працює викладачем музики у Львівській школі мистецтв.

Зразковий ансамбль естрадної пісні “МИД” відзначається високою виконавчою майстерністю, культурою поведінки на сцені. Насичена концертна діяльність, цікавий навчально-виховний процес, перемоги в конкурсах та фестивалях  допомогли створити в ансамблі атмосферу єдності, творчого підйому, єдиної родини – педагогів, вихованців та їх батьків. 

bottom of page