Світ права
На цій сторінці Ви зможете знайти информацію про права людини (дитини)
Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.
Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є
Конвенція про права дитини від 20.11.89. В українському законодавства
основними правовими документи з цього питання є – Конституція
України, Сімейний кодекс України (далі – СК України), Закон України
«Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України (далі – ЦК України).
Хто має статус «дитини»?
За загальним правилом згідно з зазначеним вище міжнародним та українським законодавством дитиною є особа віком до 18 років (тобто до досягнення нею повноліття). Малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14 років, а неповнолітньою – у віці від 14 до 18 років (ст.6 СК України).
Вивчайте права дитини по картинках:
В Україні за 11 місяців 2017 року внаслідок пожеж загинуло 59 дітей, ще 135 травмовано. Рятувальниками врятовано у пожежах 232 дитини.
З посиленням холодів кількість таких трагедій може значно зрости – зокрема, через безвідповідальність батьків.
Не залишайте дітей наодинці з обігрівачами, сірниками та електроприладами! Зазвичай – це головні причини загибелі дітей у пожежах!
На перший погляд – всім відомі поради, але саме недотримання їх призводить до трагічних наслідків!
Приділіть 5-10 хвилин, щоб навчити дитину правильно поводитися з приладами і реагувати у разі виявлення небезпеки!
Зазвичай, під час новорічних свят уся родина збирається разом та інколи виникають конфліктні ситуації, які можуть перетворити свято на суцільну катастрофу!
Пропонуємо декілька порад, які допоможуть уникнути конфліктів під час новорічних свят!
ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ЗИМОВИХ КАНІКУЛ?
За статистикою, у канікулярний період значно збільшується кількість травмованих дітей, тому батьки - будьте дуже пильними, щоб уберегти своїх дітей!
Хочу звернути вашу увагу на розвагу, "жертвами" якої ми іноді ставали взимку, коли самі були дітьми.
Попереду багато позитивних емоцій, але можуть трапитися і незвичні ситуації… як от прилиплий до металу язик вашої дитини.
Діти непередбачувані і дуже люблять експериментувати, тому батькам потрібно завжди бути напоготові.
Рекомендую ознайомитись з порадами, наведеними нижче, аби уберегти чи екстрено допомогти дитині, якщо раптом вона вирішить «спробувати на смак» металевий предмет взимку.
P.S. Якщо така прикра ситуація трапилася не з язиком дитини, а з руками, щоками та іншими частинами тіла – рятувати дитину потрібно аналогічно.
БОРОТЬБА З ДОМАШНІМ НАСИЛЬСТВОМ.
Понад 3 мільйони дітей в Україні щороку стають свідками домашнього насильства, або є його жертвами.
Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №5294 «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який впроваджує комплексний підхід у боротьбі з домашнім насильством. Його підтримали 237 народних депутатів.
Детальніше про нововведення – http://life.pravda.com.ua/health/2017/12/7/227813/
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60306
Також Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому Закон №4952 про криміналізацію домашнього насильства, який посилює відповідальність за знущання над родиною. «За» проголосував 241 депутат.
Детальніше – http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59648
«НУ И ЧТО, ЧТО ИНВАЛИД?!»
З цими словами і абсурдною зухвалістю водій однієї з провідних столичних служб таксі висадив 5-річного Максима і його маму Яну з авто. А все через те, що хлопчик з’їв у салоні автомобіля безглютеновий кренделик, розміром з 5 копійок!
Мама з дитиною поверталися з реабілітації (у Максима атиповий аутизм). Хлопчик гіперчутливий і будь-яке багатолюдне, шумне місце або навіть невеликий конфлікт викликають у нього надзвичайно сильний стрес і хвилювання.
Дитина перенесла 3 реанімації, 2 операції на кишечнику з видаленням його частини. День хлопчика буквально розписано по хвилинам – для нього це в прямому сенсі спосіб виживання! Збій у графіку призводить до великих проблем в організмі дитини, тому для Максима було дуже важливо вчасно доїхати додому і встигнути прийняти ліки і їжу!
Під час поїздки хлопчик попросив безглютеновий кренделик – для нього це один з небагатьох способів перекусити, адже знаходиться на БГБК дієті.
Водій почув, що дитина їсть і заборонив. Мама Яна пояснила необхідність такого перекусу, аби уникнути проблем зі здоров’ям і що один маленький кренделик не забруднить салон авто. Та водій у грубій формі повідомив, що забороняє їсти у своєму авто, що чистка салону йому коштує 160 гривень. А потім додав: «Ну и что, что он инвалид? Мой племянник тоже. И что теперь?».
Мама Максима від відчаю заплакала. Водія це розізлило ще більше. І він дійсно висадив посеред незнайомого кварталу маму з хворою дитиною! Попросив диспетчера, щоб приїхав інший автомобіль. Водій говорить, що не зміг терпіти підвищення голосу від мами, її істерики та сліз. Тому і висадив з авто. 40 хвилин Яна з Максимом чекали наступне таксі.
Тепер жінка намагається відновити здоров’я сина, адже порушено графік прийому ліків і їжі, що для такої дитини – надзвичайно важливо.
Служба таксі вибачилась перед Яною, водія звільнила.
ЩО РОБИТИ В ТАКІЙ СИТУАЦІЇ?
• Основним документом, що регулює відносини «таксист-пасажир» є Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджені Постановою Кабміну від 18.02.1997 року № 176 – (посилання). Ознайомтесь з ним!
• Заздалегідь попереджуйте диспетчера, що вам потрібен чек (головний документ, який підтверджує замовлення послуги).
• Зберігайте повідомлення з підтвердженням замовлення, номером автомобіля і мобільного телефона водія.
• Зверніться у службу таксі з проханням вирішити конфлікт і вжити заходів до водія.
• В аналогічній ситуації ви можете звернутися в поліцію і вимагати у судовому порядку відшкодування морального збитку.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
З початку року в Україні зареєстровано 14 667 нових випадків ВІЛ-інфікування, що майже на 1300 більше, ніж у минулому році. Більшість з інфікованих – молодь віком від 15 до 30 років.
Існує три чітко визначених шляхи зараження ВІЛ:
1. Від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годування груддю.
2. Через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців під час прийому наркотиків, брудні голки, пірсинг, татуювання, використання забрудненого, зараженого кров'ю леза.
3. При незахищеному статевому контакті, якщо один із партнерів є носієм.
Аби знизити ризик своєї дитини стати ВІЛ-позитивною, обов’язково розповідайте та нагадуйте їй про шляхи зараження і способи запобігти інфікування!*
І, звісно, бережіть себе, адже від вашого здоров’я залежить здоров’я і якість життя ваших дітей!
* Інформацію про профілактику ВІЛ-інфікування знайдете на сайті Центру громадського здоров’я МОЗу - https://phc.org.ua/…/dise…/hiv_aids/treatment-and-prevention
"ТИ ТУТ НІХТО! ТОБІ ВЖЕ НЕ ДОПОМОЖУТЬ!"
Як правильно реагувати, якщо ви стали свідками підліткових розбірок?
(Адже у вас є два завдання: 1 - не потрапити під "гарячу руку"; 2 - допомогти дитині, яку б'ють/принижують)
1 – Викличте поліцію (102) і дочекайтеся її приїзду.
2 – Якщо ви жінка, попросіть перехожого чоловіка/чоловіків допомогти втрутитись.
3 – Тримайте безпечну дистанцію (не менше 1 метра), адже підлітки в стані емоційного збудження можуть не контролювати свою поведінку.
4 – Звертайтесь до забіяк без претензій і дорікань, уникайте образ і принижень, фраз, на приклад: «І чому вас тільки батьки вчили?», «Яка зараз молодь пішла…» - аби не посилювати агресію.
5 – Зверніться з проханням припинити конфлікт, намагаючись позитивно налаштувати до себе кривдників: «Хлопці/дівчата, ви такі гарні і сильні, навіщо вам ці бійки?».
6 – Запитайте дитину, яка постраждала, чим ви можете їй допомогти.
7 – Якщо дитина боїться і нічого не відповідає, ствердно скажіть: «Я тобі допоможу. Скажи, куди тебе відвести? Де зараз твої батьки?» Зателефонуйте її батькам, родичам!
Не будьте байдужими до дітей! Не ставтеся до них, як до невидимок! Ваше втручання може врятувати фізичне і психічне здоров’я дитини!
Сьогодні Всесвітній день дитини.
Його започатковано з метою захисту прав дітей та розвитку дружнього до дитини середовища шляхом діалогу і активних дій, заради благополуччя дітей у всьому світі.
Кожна дитина важлива - важливі її думки, почуття і сприйняття.
Ми повинні усвідомлювати це, турбуватися та дослухатися до дітей і, об'єднуючи зусилля, створювати комфортніше середовище для зростання малечі вже сьогодні - виходячи зі своїх можливостей і повноважень!
Ми живемо в цифровому світі, тому говорити з дітьми про безпеку в інтернеті – необхідність 21 століття!
Сьогодні Міжнародний день захисту дітей від сексуального насильства - ще один привід нагадати дитині про загрозу насильства в мережі.
Прошу всіх небайдужих, кому відомі факти online сексуального насильства над дітьми, повідомити мені на сторінці або у приватні повідомлення, щоб допомогти цій дитині, а також, аби такі історії запобігли насильству над іншими дітьми!
Дорослим ці правила здаються очевидними і зрозумілими, тому ми часто вважаємо, що вони так само зрозумілі і дітям. Але в більшості випадків діти не знають, як себе поводити в небезпечних ситуаціях!
Ознайомте дітей з порадами, які описані нижче, і поясніть кожну з них доступною мовою для вашої дитини (зважаючи на вік, особливості характеру та поведінки).
Раджу постійно проговорювати їх з дитиною, а також розробити сімейний план дій під час небезпечних ситуацій і практикувати його в ігровій формі.
Це необхідно для того, щоб діти в небезпечній ситуації могли скористатися порадами автоматично і врятуватися від викрадення та інших загроз і небезпек.
Практикуйте, доповнюйте та нагадуйте дитині ці поради, але в жодному разі не залякуйте їх!
Бережіть дитину в середині себе!
«Мій трирічний онук Макар спустився з гірки в басейн з поролоновими кубиками і вдарився об щось тверде (можливо, підлогу басейну). Зламав стегнову кістку. Дитина лежала на скелетному витягненні в апараті зовнішньої фіксації в травматологічному відділенні… Тоді, у дитячій зоні ТРЦ, була лише одна працівниця, яка роздавала браслети на вході. Діти бавились самі!» - розповідає Віталій, житель Луцька, про нещодавню подію.
І це непоодинокий випадок! До нас часто звертаються батьки з питанням безпеки їх дітей в розважальних центрах.. Відповідь на це питання - в інструкції для батьків.
Дотримуйтесь порад і будьте надзвичайно уважними, коли приводите дитину в розважальні центри! Пам’ятайте – не буває дрібниць і зайвих пересторог, коли мова йде про безпеку дитини!
ПРОСТІ ПРАВИЛА як вберегти вашу дитину від викрадення!
Не випробовуйте долю дитини і власні нерви! Ви не можете знати про наміри оточуючих і передбачити їхню поведінку. Але ви можете убезпечити свою дитину від трагедії!
Будьте постійно поруч, дотримуйтесь простих правил безпеки і навчайте малечу!
Принижуємо чи виховуємо?
Не буває ідеальних людей. Діти також припускаються помилок, але це зовсім не привід карати їх! Помиляючись, діти навчаються і потребують нашої підказки та підтримки, а не запотиличників чи «ультразвукового» крику!
Аналізуйте ситуацію і обирайте такі методи виховання, які не будуть травмувати дитину! Адже ваше головне завдання – виховати повноцінну людину, а не "вічно" перелякану, з постійним тремором, яка боїться самостійно приймати рішення або дорослого, агресивно налаштованого до вас і суспільства.
Те, якою виросте ваша дитина – залежить від вашого виховання!